Początek

Dr Stan L. Breckenridge pierwszy raz gościł w Radomiu na zaproszenie American Corner 19.11.2012.  Poprowadził wtedy praktyczne warsztaty muzyczne z młodymi wokalistami  w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu. Podczas tego spotkania szczególną  uwagę  muzyka  zwróciła  jedna z uczennic Szkoły Muzycznej, 15-letnia Klaudia Kowalik.  Jej naturalność i barwa głosu  zachwyciły artystę. To co usłyszał w brzmieniu głosu młodej artyski wywarło tak duże wrażenie, że  zaowocowało zaproszeniem do wspólnego koncertowania.

Od kilku tygodni trwają regularne spotkania i próby artysty z Klaudią. Muzycy ćwiczą przyszły repertuar i wybieraja nalepsze i najciekawsze dla obojga kompozycje. Dzięki wspólpracy ze Stanem Klaudia robi  ogromne postępy, poznaje techniki improwizacji, zarówno w śpiewie,  jak i w grze na skrzypcach. Każda kolejna próba odkrywa coraz większe możliwości młodej artystki.

Najbliższy wspólny koncert odbędzie się 15 marca w Białej Podlaskiej, póżniej w 19 marca w Radomiu i potem w innych miastach. W planach jest także nagranie wspólnej płyty. Płyta powstanie w marcu tego roku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s